Õppeviisit “Kopā – Üheskoos – Yhdessä – Вместе” kaasamisest kutsub osalema

Õppevisiit “Kopā – Üheskoos – Yhdessä – Вместе” annab Lätis, Eestis, Soomes, Ida-Euroopa ja Kaukaasia riikide noortega tegelevatele inimestele võimaluse tutvuda erinevate praktikatega vähemate võimalustega noorte kaasamisest. Õppevisiit algab Lätis (Riiast), kus liigume ühiselt bussiga läbi Läti ja Eesti (Pärnu ja Tallinn) ning lähme laevaga Soome (Helsinki ja Lahti)

Paljudel noortel on eakaaslastega võrreldes keerulisem ühiskonnas kaasa lüüa ning nendele võimaluste loomisele õppevisiit keskenudbki. Lätis, Eestis ja Soomes on mitmesugused organisatsioonid teinud algust vähemate võimalustega noorte kaasamisega ning soovivad teisigi inspireerida.

Õppevisiit keskendub koos tegemisele ja teineteise abistamisele. Läbi erinevate organisatsioonide külastamise ja nende tegevuse ning meetodite kohta teada saamise on võimalik õppida erinevate kaasamise võimaluste kohta ning saada teada, kuidas vähemate võimalustega noorteni paremini jõuda ja nendega töötada.

Koolituse eesmärkideks on…

 • kaasamise ja kaasava noorsootöö tundma õppimine;
 • erinevate kaasamist puudutavate praktikatega tutvumine;
 • saada uusi teadmisi sellest, kuidas kasutada Erasmus+: Euroopa Noored võimalusi kaasamiseks;
 • organisatsioonide vahelise koostöö arendamine.

Kandideeri, kui…

 • oled huvitatud Erasmus+: Euroopa Noored programmi võimalusi rakendama vähemate võimalustega noorte kaasamiseks;
 • soovid oma silmaringi ja teadmisi kaasamise teemadel avardada;
 • soovid luua kontakte teiste riikide organisatsioonidega;
 • töötad noortega igapäevaselt (noorsootöötajana, sotsiaaltöötajana, jne);
 • oled vanuses 18+.

 

Õppevisiit toimub 25.-31. jaanuar 2018 Eestis, Soomes ja Lätis. Kandideerimine SALTO kodulehel kuni 20. novembrini. Korraldajad teavitavad konkursi tulemustest hiljemalt 4. detsembril.

Juhime Teie tähelepanu, et kandideerimiseks peate olema registreeritud SALTO kodulehe kasutajaks. Oluline on veenduda, et kandideerimistaotlus saab mitte ainult salvestatud, vaid ka esitatud (vajalik on täiendav kinnitamine).

Osalemistingimused

 • Osalustasu: 51 eurot, mis tasutakse SA Archimedese noorteagentuurile (SANA). Toitlustuse, majutuse ja koolitusega kaasnevad kulud katavad Eesti, Läti ja Soome Erasmus+: Euroopa Noored agentuurid.
 • Reisikorralduse eest vastutab osaleja. Vajalik on eelnev kooskõlastamine SANA esindajaga, piletite soetamine iseseisvalt pole lubatud.
 • Kui osutute valituks, sõlmib SANA osalejaga lepingu, mille alusel hüvitatakse optimaalsed rahvusvahelised reisikulud koolituse toimumispaika (bussipilet Lätti) ja tagasi (laevapilet Soomest) ning kindlustuskulud. Vajalik on originaaldokumentide esitamine 15 tööpäeva jooksul peale koolitustegevuse lõppu.

Sisulistes küsimustes võtke ühendust Marit Kannelmäe-Geertsiga, aadressil marit.kannelmae-@archimedes.ee või helistage 697 234. Koolituskutse tõlkis ja kohendas ning vajalike praktiliste ettevalmistuste eest hoolitseb TCA koolitustegevuse korraldaja Angela Tikoft (angela.tikoft@archimedes.ee).