Esitlejad

Et teadmised Erasmus+ programmist ja selle võimalustest jõuaks võimalikult paljude noorteni üle Eesti, on meile abiks Erasmus+: Euroopa Noored esitlejad, kes tegutsevad kõikides Eesti maakondades. Esitlejad on kõik inimesed, kellel on kogemusi Euroopa Noored programmiga: mõni neist on kirjutanud meile projekte, teine osalenud koolitustel, kolmas avastanud maailma vabatahtlikuna tegutsedes. Noorteagentuuri esitlejad tutvustavad Erasmus+ programmi võimalusi noortele ja noortega töötavatele inimestele mitmesugustel üritustel üle Eesti.

Kui tahaksid, et Noorteagentuuri esitleja tuleks ka Sinu organisatsiooni, kooli või hoopis mõnele üritusele Erasmus+ programmi võimalusi tutvustama, võta meiega ühendust (regina.rahn@archimedes.ee, 69 96 493).

Teeme esitlejatega tutvust!

Harjumaa ja Tallinn

Dina

Dina Mikfeldt
“Olen ERASMUS+ suur fänn! Tean, et see programm annab inimestele tiivad, mis kannavad neid palju kaugemale kui nad ise unistada oskaksidki. Olen olnud Euroopa vabatahtlik, osalenud umbes kümnel rahvusvahelisel koolitusel ning korraldanud ka ise kaks noortevahetust. Loodan, et ma suudan oma kirge ka teistesse süstida ning avada neile ERASMUS+ imelise maailma.”

itaIta Puusepp
“Euroopa Noored on noorele inimesele suurepärane kogemuste hüppelaud –
korraldamine, projekti kirjutamine, aruandlus, meeskonnatöö, võõrkeeled,
eelarve, tutvused, unustamatud kogemused ja õppetunnid. Arvan, et neid, kes
sellest teavad ja projekte ette võtavad, peaks rohkem olema! :)”


Kristi MõistusKristi Mõistus
„Veetsin oma Euroopa vabatahtliku teenistuse Ungaris ja lisaks sellele olen osalenud mitmetes erinevates rahvusvahelistes noortevahetustest, seminaridel ning koolitustel – seda nii osaleja kui ka koolitaja/korraldaja rollis. Esitlejana loodan edasi anda seda õhinat, mis minul enda kogemustest ja Erasmus+ programmist rääkides tekib ning motiveerida seeläbi ka teisi noori aktiivselt neist võimalustest kinni haarama.“

IMG_0620

Sandra Kattai
“Paljud noored kõnnivad elus ringi, silmaklapid ees ja ei tea, mida nad tegelikult tahavad. Erasmus+ pakub noortele lõbusat ja harivat viisi klappide eemaldamiseks. Unustamatud kogemused, eneseületused ja õppetunnid – kõik see kasvatab usku iseendasse ning julgust mõelda suurelt ja annab teadlikkust, mida oma eluga edasi teha. Minu motivatsioon? Anda tõuge silmaklappide eemaldamiseks, et iga individuaalne noor leiaks enda suuna Erasmus+ programmi abiga.”

VIIL piltTeele Viil
(esitleja Tallinnas ja Saaremaal)
„Olen pärit Saaremaalt. Ühel ilusal keskkooli päeval avastasin koolilehest, et otsitakse osalejaid noortevahetusse. Kandideerisin ja saingi. Sealt edasi on olnud erinevad välismaised ning kodumaised projektid minu elu lahutamatuks osaks. Olen olnud ka EVT Inglismaal ning osalenud mitmetel noortevahetustel ja seminaridel Youth in Action ja Erasmus+ programmiga. Nüüd on hea meel olla Noorteagentuuri esitleja  – nii saan ehk veel mõnele noorele  selle “pisiku” edasi anda.”

Aleksandra1Aleksandra Makarova

“Mäletan, kuidas ma esimeset korda avastasin ERASMUS+ programmi maailma ja see kindlasti muutis mu elu. See on hämmastav võimalus enda ja ühiskonna arendamiseks. Jagame häid vibe’e ja levitame seda võimalust kõikidele. ERASMUS+ for life”

Hiiumaa

Koppel_TuulikiTuuliki Koppel
“Erasmus+ on seiklus erinevate kultuuride, maitsete, vaadete, värvide, keelte ja ideede virvarris ning rännak iseeneses. Olenemata projekti pikkusest, asukohast ja aastaajast, tean, et Erasmus+ annab hindamatu kogemuse. Loodan, et minu EVT kogemus innustab noori Erasmus+ võimalusi kasutama.”


Ida-Virumaa

Yuliia DemJulia Dem
„Erasmus+ Euroopa Noored programm on minu elu väga palju muutnud. Tänu sellele võimalusele töötan täna mitteformaalse õppimise keskuses VitaTiim ning saan innustada ja õhutada noori ise oma projekte looma! Ma näen, kuidas noorte osalemine noortevahetustes või vabatahtlikus teenistus muudab noori inimesi ja tahan, et see mõju oleks veelgi suurem!“

esitleja

Natalja Klimenkova
“Töötan mitteformaalse õppe keskuses VitaTiim ning aitan noortel oma ideid ellu viia. Iga päev leian kinnitust sellele, kui palju julgust, enesekindlust ja sisemist vabadust annab noortele rahvusvahelistes projektides osalemine. Erasmus+ projektide mõjul on noortel sära silmis ning soov ja jõud positiivsetes muutustes osaleda. Soovin viia infot  nendest elumuutvatest võimalustest võimalikult paljude noorteni!”

Jõgevamaa

Cairit Eit
“Parimad mälestused seostuvad olukordadega, mil oleme väljunud mugavustsoonist. Erasmus+ viskab iga osaleja harjumuspärasest kaugele-kaugele, pannes teinekord proovile iga keharaku. Tean omast kogemusest, et mõnikord on vaja üht imepisikest tõuget, et see teekond ette võtta. Eramus+: Euroopa Noored esitlejana soovin anda oma kogemust jagades noortele ajendi võtmaks ette midagi julget, mõnikord lausa hulljulget, sest tean, et sellega kaasnev kogemus annab tõuke kogu edasiseks eluks.”

Läänemaa

Kristi MärkKristi Märk

„Erasmus+ projektid on nagu kõrre torkamine läbi kartuli – alguses võimatuna näiv ülesanne on hea nõuandja käe all läbi proovides lihtsalt teostatav. Olles olnud mentoriks ja koordinaatoriks noortealgatuse ning noortevahetuse projektides, julgen öelda, et jah, need võtavad palju, kuid annavad tagasi kordi rohkem. Lisaks, kuna olen Euroopa vabatahtliku teenistuse protsessi läbi teinud nii organisatsiooni esindajana kui ka vabatahtlikuna (töötasin pool aastat Santiago de Compostelas turismiinfopunktis) oskan kõige põhjalikumalt kaasa rääkida just selle alaprogrammi osas.“

Pärnumaa

Gerli TiidoGerli Tiido
“Tänapäeva noored elavad väga huvitaval ajastul, mil toimub palju uut ja põnevat. Kõik teed on neile valla, kui nad vaid soovivad midagi teada või korraldada. Erinevad noorteprojektid ja  -programmid pakuvad arenguvõimalusi nii noortele kui ka noortega tegelevatele inimestele. Just see kõik pakub mulle palju huvi, et saan ennast teostada, areneda ja arendada ning kaasata ka teisi.“

marika valterMarika Valter
“Tean omast kogemusest, et Erasmus+ programmi võimalused aitavad kaasa noore igakülgsele arengule ja soovin tõsta noorte teadlikkust programmi võimaluste osas. Näen, et läbi erinevate Erasmus+ programmi tegevuste kasvavad noored iseseisvamateks ning enesekindlamateks, õpivad paremini mõistma nii ennast kui teisi ning saavad vastuseid – mis on minu väärtused ning milles olen kordumatu? Õpitakse nägema erinevaid vaatenurki ja teiste kultuuritaustaga inimeste mõttemaailma. Loomulikult ei puudu unustamatult ägedad kogemused ja suurepärased toetavad sõbrad. Kes küll ei sooviks sellest kõigest osa saada? Olen valmis tulema ja jagama häid mõtteid, mida kõike põnevat Erasmus+ programm ühele noorele või noortega töötavale inimesele saab pakkuda!”

 

Tartumaa

Riin Lumiste
Riin Lumiste
„Töötan noorsootöötajana Elvas. Olen näinud, kuidas üks rahvusvaheline noortevahetus muudab ühte noort palju sügavamalt, kui üks aasta koolipingis! Soovin, et kõigil noortel oleks võimalus läbi mitteformaalse hariduse, mida pakub Erasmus+: Euroopa Noored, kasvada ja areneda sallivateks, laia silmaringiga ning julgeteks noorteks, kelles on tahe ja soov muuta maailma.“

IMG_20160302_145932Auli Auväärt
“Nii noorte kui ka noorsootöötajate õpiränded inspireerivad ja motiveerivad mind igapäevase noorsootöö tegemisel Lille noortekeskuses Tartus. Heal meelel jagan oma teadmisi ja kogemusi. Erasmus+ võimalused on kasutamiseks. 🙂

 

Viljandimaa

AnettAnett Männiste
“Erasmus+ teeb kõigest rohkem. Ta teeb lihtsast reisist unustamatu kogemuse, võõrastest eluaegsed sõbrad ja annab ideedele reaalse kuju. Olles ise osalenud mitmel noortevahetusel ja koolitusel ning nii lühi- kui ka pikaajalisel vabatahtliku teenistusel, olen näinud, kuidas minust endast on saanud rohkem läbi iga kogemuse ja iga inimese kellega kohtunud olen. Just sellepärast tahangi anda võimaluse teistele teha enda unistustest veelgi rohkem.”
Võrumaa

Joanna_1Joanna Kurvits
“Rahvusvahelised noorteprojektid on juba väiksest peale minu maailmapilti avardanud ning kandnud väga tähtsat rolli minu suureks kasvamises. Ma tean ja tunnen väga hästi, kui palju unustamatuid kogemusi Erasmus+ programm võib noorele pakkuda ning selletõttu on teistele selle võimaluse tutvustamine mulle eriti südamelähedane ülesanne.”