Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Europeers koolitus Slovakkia mägede vahel

Selle aastane „Europeers Training course” võttis aset Slovakkia linnakeses nimega Pieśtany, 12.-17. novembril. Viieks päevaks tuli kohale koolitujaid üheteistkümnest erinevast riigist ning koos vahvate koolitajatega Slovakkiast ning Saksamaalt, oli meid kokku 26 inimest, nendest osalejaid 23. Koolituse jooksul tutvusime ka teiste Slovakkia noortevaldkonnas tegutsevate inimestega, kes meiega oma teadmisi ning kogemusi jagama olid tulnud. Samuti ei jäänud ära ka võimalus astuda kontakti Pieśtany elanikega ning uurida nende arvamust Euroopa liidu kohta.

Saabudes saime Loore ja Lisetega sooja vastuvõtu osaliseks meie koolitajate poolt – Peter Slovakkiast ja Sabrina Saksamaalt. Peale meid hakkasid laekuma ka teised osalejad Euroopa eripaigust – Holland, Hispaania, Poola ja paljud teiste riikide esindajad. Esimene õhtupoolik üheskoos möödus tutvumismängude ja ajakavaga kurssi viimise lainel, et järgevad päevad sujuvamalt ning teadlikumalt kujuneksid.

Järgmised neli sisupäeva hõlmasid endast Europeersi kui võrgustiku olemusega tutvumist ning lahti mõtestamist. Saime mõtiskleda Europeeri rollide, tegevusalade ja pädevuste üle, tehes mõttekaarti super Europeeri olemusest. Selleks, et olla super Europeer, peavad olema ka teadmised Erasmus+i, Eurodeski ja Euroopa Solidaarsus Korpuse kohta. Selleks viidi läbi teemakohased töötoad, kus saime omandada uued teamised ning olla rohkem informeeritud võimalustest, mida erinevad võrgustikud pakuvad. Jagasime ka enda kogemusi ning näpunäiteid noorsootöö ja rahvusvahelistel teemadel „success stories of Multipliers” sessioonil, mil saime rohkem teada ka Slovakkia noorteagentuuri tegemistest.

Ning kuna ühe super Europeeri tegevuskavasse kuulub ka rahvusvahelise noorteinfo jagamine ja levitamine, saime seda praktiseerida seal kohapeal. Nimelt oli meil võimalus korraldada Pieśtany elanike seas erinevaid aktsioone, mis levitaks sõnumit rahvusvaheliste võimaluste kohta. Üks meeskond pakkus tasuta kallistusi, teised kogusid inimeste mõtteid Euroopa liidu tuleviku kohta, üheskoos tegime ka flashmobi. Meie tiim (paar eestlast, inglanna, sakslanna ja tüdruk Slovakkiast) kollektsioneeris ja jäädvustas inimeste mõtteid Euroopa liidu pahupoolte ning lootusekiirte kohta. Selle tegevuse tulemina sündis üks vahva instagrami konto @europeansofpiestany (tõlkes: Pieśtany eurooplased). Meie poolt said Pieśtany inimesed endaga kaasa ka flaierid ning suusõnaliselt jagatud informatsiooni meie tegemiste kohta ja kuidas ka nemad saaksid nendest võimalustest osa.

Kõige selle teadmiste –ja kogemustepagasi kõrvalt, mida sellelt koolituselt sain, oli see muidugi suurepärane võimalus suhelda noortega erinevatest Euroopa riikidest, saada osa inimestest, kellel on Sinuga ühine eesmärk. Muidugi ei puudunud laualt ka Slovakkia rahvusroad ja väike keeleõpe selle kõrvale. Ei saa mainimata jätta ka võimalust näha erinevaid riike ja linnasid. Meie saabusime Slovakkiasse läbi Viini, mis andis meile paar tunnikest, et oma aega seal veeta ning tagasi tulles tegime ühe mitme tunnise jalutuskäigu läbi Slovakkia pealinna, Bratislava.

Oeh, hing on nüüd motivatsiooni, tegutsemistahet ja energiat täis. Juba varsti on koolitusest ja meie tegemistest rohkem kuulda taskuhäälingus “Lüganuse noorte taskuhääling” ning näha video näol minu youtubei kanalil. Aitäh noorteagentuur ja meie armas MTÜ Maidla noored, selle ainukordse võimaluse eest!

Melani Lindeberg