Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

EVT välisvabatahtlik Martín Eesti Erinoorsootöö Ühingus noOR

Martín on Eesti Erinoorsootöö Ühingu noOR koordineerimisel septembri alguses Eestisse saabunud särasilmne EVT (Euroopa Vabatahtlik Teenistus) välisvabatahtlik Hispaaniast. Martíni teenistus kestab juulini 2018 ning selle aja jooksult panustab ta nii Tallinna Puuetega Inimeste Koja (TPIK) kui noORe töösse. noOR küsis ja Martín pani oma mõtted kirja.

Kes Sa oled, Martín?

Minu nimi on Martín Boado Carro ja olen uus vabatahtlik, kes abistab tegevustega TPIKus. Olen 23-aastane ja pärit linnast A Coruña, mis paikneb Hispaania loode osas. Teen koostööd ka Eesti Erinoorsootöö Ühinguga noOR.

Miks Eesti ja miks TPIK?

Valisin Tallinna, kuna olin kuulnud ja lugenud nõnda palju häid asju selle linna kohta. Kõik, kes olid siin linnas käinud, rääkisid mulle linna kohta palju põnevaid lugusid ning soovisin neid omal nahal kogeda. See on mitte ainult Balti riikide, vaid Põhja-Euroopa üks kaunemaid kohti ning Eesti on elamiseks üks meeldiv riik. TPIKu kohta, et mu soov oli aidata nii paljusid inimesi kui võimalik ning leidsin võimaluse seda teha selles suurepärases organisatsioonis.

Esmamuljed… Esimesed õppetunnid…

Esimesel päeval, kui siia saabusin, avaldas mulle muljet vanalinna ilu, kuigi teadsin juba eelnevalt, et see on niivõrd imeline koht!

Millega tegeled TPIKus? Mis on Sinu jaoks väljakutseid pakkuv ning, mis kõige toredam?

TPIKus on mu peamine ülesanne aidata jooksvate ülesannetega. Nüüdseks annan Hispaania keele tunde, millest soovitan teil kõigil osa võtta, ning ühtlasi abistan kahte tublit õpetajat inglise keele tundidega. Ilmselt on minu jaoks kõige keerulisem enamuse sealsete töötajatega suhtlemine, kuna nad vaevu räägivad inglise keelt ja ma ei mõista tegelikult sõnagi eesti keelt.

Kuidas hispaania keele tunnid lähevad? Kas õpetad esimest korda Hispaania keelt?

Õpetan hispaania keelt tõesti esimest korda. Tundide peamine eesmärk on anda õpilastele edasi hispaania keele baasteadmised, et nad saaksid suhelda üksteisega selles võõras keeles. Loodan, et järgnevate kuude jooksul liitub meiega rohkem
inimesi!

Millega tegeled Eesti Erinoorsootöö Ühingus noOR?

Peamiselt teen koostööd Kai Rakuga, organisatsiooni koordinaatoriga, abistan teda igapäevaste tegevustega. Olen see isik, kes käib uutel vabatahtlikel lennujaamas vastas!

Mida arvad eestlastest? Üldse elust Tallinnas?

Avastasin, et Eesti inimesed on väga lahked ja head inimesed. Nad proovivad alati aidata, kui on probleem ja kuigi nad on kindlasti tagasihoidlikumad kui hispaanlased, on nad tegelikult elavad ja võrratud isikud!

Mis on EVT tegemise juures raskeim asi?

Kõige raskem on ilmselt perekonna ja sõprade maha jätmine, kuid ma olen noor ja see oli minu jaoks lihtne valik, kui oli selge, et mul on võimalus elada võõras riigis ning abistada abivajajaid.

Mis on EVT tegemise juures parim asi?

Olen veendunud, et parim asi kõige selle juures saab olema tagasi koju naasmine paljude uute sõpradega üle kogu maailma. Ning Tallinn jääb alati mu koduks!

Mida tähendavad erivajadused Sinu jaoks?

Pean seda heaks võimaluseks ületada iseend ja näidata kõigile, et oma soovide täitmise ees ei seisa ükski takistus. Sellepärast peame jätkama võitlust erivajadustega inimeste õiguste eest.

Mida sooviksid endaga sellest kogemusest koju kaasa võtta?

Arvan, et selle aasta lõpuks tean väga palju Eesti inimeste, kultuuri ja keele kohta, ning need on väga head teadmised, mida oma sõprade ja sugulastega jagada!

Intervjuu ilmus esimest korda Eesti erinoorsootöö ühingu blogis, 4.10.2017