Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Noortekohtumine “Toit ja teenindus kahes keeles”

Eile, 25.02.2019, algas meie noortekohtumise projekt “Toit ja teenindus kahes keeles”. Meie kui korraldajate jaoks algas päev juba kell pool 1, kui kogunesime kogu meeskonnaga Pärnu Raeküla Vanakooli Keskuses ja seadsime korda tööruumi. Kui tööruum oli valmis projektiga alustamiseks, vaatasime üle igaühe ülesanded ja arutasime läbi veel viimased veidi segadust põhjustavad asjad. Kui kõik valmis sai, läksime vastu Sillamäelt tulevatele noortele. Nii Pärnust kui ka Sillamäelt tuli 8 noort pluss grupijuht.

Jõudes tagasi keskusesse, näitasime osalejatele nende ööbimispaika ja sõime lõunat. Pärast seda tutvustasime oma tegevuspaika ja projekti üleüldiselt. Panime paika kodukorra reeglid ja igaüks kirjutas oma ootused ja hirmud seoses projektiga. Kui kõik see oli tehtud, hakkasid pihta nimemängud. Kuna osalejaid on täitsa korralikult, siis võttis nimede selgeks saamine üsna palju aega ja kindlasti teeme ka edaspidi nimemänge, et nimesid veel paremini kinnistada. Esimene mäng, mida mängisime, oli kõige tavalisem palliga nimemäng, kus tuleb öelda inimese nimi ja talle seejärel pall visata. Kuna meil palli ei olnud, siis kasutasime loovalt ära mänguahvi, kellest sai lendav ahv. Ilmselt eilse päeva kõige huvitavam nimemäng oli nimebingo, kus on etteantud ruudustik koos küsimustega. Kui kellegi kohta mingi küsimus paika peab, saab ruudustikku tema nime kirjutada. Reegel on aga, et iga nime võib kirjutada ainult ühe korra. Selle mänguga ei õpi mitte ainult nimesid, vaid ka veidi inimeste kohta.

Kui nimed olid juba enam-vähem selged ja olime mänginud veel paari mängu, millega üksteist paremini tundma õppisime, siis oli õhtusöögi aeg. Kõhud head ja paremat täis, jagasime ennast gruppidesse ja hakkasime koos meie projektile logo tegema. Me tegime neli gruppi ja igale grupile andsime ühest suurest ringist 1/4. Kujundamisel olid kõigil vabad käed, aga üks tingimus oli, et kujundus ikka meie projekti teemaga kokku läheks. Kui kõik olid oma sektorid tiimina ära kaunistanud, panime tükid omavahel kokku ja saime ühe väga ilusa logo.

Pärast logo valmimist õppisime selgeks võtmepädevused. Ka seda tegime me grupitööna. Taaskord oli meil neli gruppi. Iga grupp sai endale kaks võtmepädevust, mis tuli lahti seletada nii, et seletaja ise ja kõik teised sellest aru saaksid. Hiljem rääkisid kõik grupid oma pädevused lahti ja läbi selle mängu said nad võtmepädevustest rohkem aimu.

Päev lõppes päeva peegeldusega, kus kirjutasime kirja. Kirjas tuli vastata erinevatele küsimustele, näiteks mis neile selle päeva juures enim meeldis või mis ei meeldinud neile üldse.

 

Loe ka meie kohtumise teiste päevade kohta!