Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Vabatahtlikud on tegijad

vabatahtlik_artikkel_1Vahetada töö- ja õpirutiin mõneks ajaks maailmarändamise vastu on ahvatlev, aga kuidas anda sellele unistusele vorm lihtsa vaeva ja vähese kuluga? Meie vabatahtlikkuse koordinaator Nele kirjutas lehte Noor tegija Euroopa Vabatahtliku teenistusest kui ühest sellisest võimalusest.

Vabatahtliku teekonna rajamine toimub vabatahtliku enda, saatva ja vastuvõtva organisatsiooni ühisel kolmepoolsel tegutsemisel.

Erasmus+ programmi projektitaotlus, mille aitab kokku panna koordineeriv organisatsioon,  tagab vabatahtlikule tasuta elukoha, toitlustuse, transpordi kohapeal, keeleõppe, kindlustuse ja muu vajaliku. Lisaks kaetakse ka enamus rahvusvahelistest reisikuludest. Huvi tärkamisel leiab iseenda vabatahtliku tee alustamiseks koostöövalmis organisatsioone andmebaasist.

Mine, kuhu tahad, tee, mis tahad. Vabatahtlikuks saab minna kõikidesse Euroopa ning selle naabruspiirkonna riikidesse. Ainuüksi 2014. ja 2015. aastal läksid Eesti noored teenistusse kokku 27 erinevasse riiki. Populaarseimad olid Prantsusmaa, Hispaania ja Rumeenia, kuid nägemata ei ole jäänud ka Kosova, Jordaania või Gruusia. Oma peatuspaigas kohtub vabatahtlik aga tõenäoliselt ränduritega paljudest riikidest ja tutvub nende kultuuridega lähemalt. Vastuvõtva organisatsiooni valimisel ei pea piirduma enda eriala või senise töökogemusega – soovi korral võib end proovile panna täiesti uues rollis.

EVT sundis mind oma mugavustsoonist välja tulema. See muutis mind oluliselt julgemaks ja avatumaks,” ütles Kaidi, kes oli 2016. aastal vabatahtlik Hispaanias. Selle lausega suudab samastuda ilmselt iga vabatahtliku teenistust maitsnud noor.

Loe täismahus artiklist lähemalt vabatahtlikkuse protsessist ning kogenud noorte soovitusi siit, leheküljelt 4.