Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Akrediteering

Noortevaldkonna õpirände akrediteering

Euroopa Komisjon on otsustanud uuel Erasmus+ programmiperioodil (2021-2027) noortevaldkonnas kasutusele võtta organisatsioonide akrediteerimise süsteemi. Akrediteeritud organisatsioonidel on võimalus kord aastas lihtsustatult rahastust taotleda korraga mitme tegevuse jaoks. Erasmus+ noortevaldkonna akrediteering on sarnane, kuid mitte identne Euroopa Solidaarsuskorpuse programmi kvaliteedimärgisega.

Akrediteering on suunatud organisatsioonidele, mis:

  • Omavad vähemalt kahe aasta pikkust kogemust noorsootöös (soovituslikult rahvusvahelises noorsootöös). Erasmus+ varasem kogemus ei ole kohustuslik, kuid on tugevalt soovitatav.
  • Soovivad regulaarselt korraldada Erasmus+ projekte. Peamiselt on akrediteeringu mõte lihtsustada organisatsioonide tööd, mis viivad läbi rohkem kui ühe projekti aastas.
  • Omavad võimekust kõrge kvaliteediga projektide ellu viimiseks ja Erasmus+ noortevaldkonna kvaliteedistandardi järgimiseks.
  • Planeerivad oma tegevusi strateegiliselt. Akrediteerimise jaoks on vaja kirjeldada oma tegevuste plaane järgmise 3-7 aasta jooksul.
  • On huvitatud tihedamast koostööst noorteagentuuri ja Erasmus+ programmiga. Akrediteeringut omavatelt organisatsioonidel oodatakse lisaks projektide ellu viimisele ka näiteks Erasmus+ organisatsioonide võrgustikes osalemist ja programmi võimaluste tutvustamist uutele sihtgruppidele.

Noortevaldkonna akrediteering antakse organisatsioonidele perioodiks 2021-2027. Lihtsustatud taotlus võimaldab akrediteeritud organisatsioonidel rahastust taotleda noortevahetuste, noorsootöötajate õpirännete ja noorte osalusprojektide jaoks (samas ei saa esimesel aastal rahastust noorte osalusprojektide jaoks taotleda). Akrediteeritud organisatsioonidel pole lubatud nende tegevuste rahastuse jaoks tavataotlusena esitada. Akrediteerimise protsess toimub jooksvalt ilma konkreetse tähtajata vähemalt 2021. aasta lõpuni ning akrediteerimisel hinnatakse organisatsiooni varasema kogemuse ja tegevuste asjakohasust, strateegilist planeerimist ning planeeritavate tegevuste kvaliteeti.

Akrediteerimise praktilise korralduse ja tingimuste osas on mitmed detailid veel Euroopa Komisjoni poolt täpsustamisel. Seetõttu soovitame akrediteeringu taotlemisega oodata sügiseni. Lisainformatsiooni akrediteerimise kohta (inglise keeles) on võimalik lugeda Euroopa Komisjoni kodulehelt. Palume oma küsimused akrediteerimise kohta esitada alljärgnevas vormis.