Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Õppimine ja Noortepass

Kõikide Noorteagentuuri poolt rahastatavate projektide peamine alustala on õppimine.

Mitteformaalne õppimine

Õppimine toimub noorteprojektides veidi teistmoodi kui koolis, kuid peab sellest hoolimata olema planeeritud, mõtestatud ja ka teadvustatud. Mitteformaalse õppimise kohta on võimalik pikemalt lugeda ja end kasulike meetoditega varustada mitteformaalse õppimise veebis.

Noorteprojektides osalemine annab näiteks teadmisi erinevatest kultuuridest, võõrkeel(t)e praktikat, meeskonnatöö ja eestvedamise oskusi.

Õppimise planeerimine ja analüüs

Kvaliteetsete õpitulemuste tagamiseks peab läbi mõtlema kõik õppimise faasid alates õpieesmärkide seadmisest ja õpitegevuste kavandamisest kuni õppimise analüüsimise ja selle mõju hindamiseni.

Õppimist aitab planeerida, mõtestada, analüüsida ning teistelegi näidata Noortepass. Alates 2016. aastast on võimalik Noortepassi kasutada ka Noortekohtumiste projekti raames ja alates 2019. aastast strateegilise koostöö projektide ja rahvusvaheliste noortealgatuste raames.

Projektis osalejad võiksid grupiliidrite abiga oma õppimist jooksvalt planeerida ja analüüsida.

  • Määratle oma õpieesmärgid – need peavad olema just sinu soovidele ja vajadustele vastavad, realistlikud, võimalikult konkreetselt sõnastatud ja hinnatavad. Õpieesmärkide seadmine peab toimuma projekti algfaasis.
  • Jälgi, kuidas eesmärkide suunas liikumine edeneb, ja vajadusel kohanda neid. Pane seejuures tähele ka selliseid õpitulemusi, mis esialgsetes eesmärkides otseselt ei kajastu.
  • Analüüsi toimunud õppimist ja sõnasta selle tulemused nii individuaalselt kui ka koostöös teiste grupiliikmetega.
  • Kanna hoolt selle eest, et õpitulemused saaksid jäädvustatud nii osalejate kui ka väljaspool seisvate inimeste (õpetaja, tulevane tööandja jt) jaoks Noortepassi abil.

Kui teil tekib küsimusi Noortepassi kohta, kirjutage eleny.aalde@archimedes.ee või helistage 697 9217