Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Head näited

Loodus õpetab

Projektis osalesid teismelised Tallinna Kanutiaia Huvikooli laste ja noorte „Äriõppe” ringist ning Eestis elavate pagulaste lapsed Süüriast, Iraagist ning Sri Lankalt vanuses 11–19. Kohtumise idee pakkus välja Kristina Tomilova IDEE45 infoõppe raames märtsis 2018. Suhtluskeeleks oli ainult eesti keel.

“Õppimine loodusega!” sisaldas erinevaid teemasid: keskkonnateemaline kohvik ja seminarid asjade taaskasutamise kohta, õppereis prügimäele, Energiamuuseumi külastamine, samuti tegevused nagu „Anna mänguasjale teine elu“, „Väike koristus” ja „Sõprusmäng-istutamine”. Analüüsiti, miks on jäätmete sorteerimine vajalik. Plasti, paberi ja maisipulkade vees lagunemise katse aitas kõigil aru saada, miks jäätmete sorteerimine kodus on oluline.

 

Viimsi ja Narva kohtuvad harva

 

Projektis osalesid Viimsi Keskkooli ja Narva Õigeusu Humanitaarkooli õpilased, kohtumised toimusid Narvas, Viimsis ja Rakveres. Projekti idee sai alguse Idee45 koolitusest, kus pandi paika idee ning kohtuti partnerkooliga.

Projekti eesmärk oli Eesti ajaloo tutvustamine ja õppimine läbi arhitektuuri ning kultuuriteadmiste vahetamine. Kohtumise raames külastati näiteks Kreenholmi vabrikut, Narva hüdroelektrijaama, Narva Kirilli ja Mefodi kirikut ja Rakvere linnust. Viimsis viidi läbi orienteerumine ning projekti lõpus valmis kohtumisest ka mäng.

 

Metsik loodus: Ohud ja võimalused

 

Noortekohtumise korraldasid 2018. aasta augustis Iisaku Gümnaasiumi õpilasesinduse, Kehra Gümnaasiumi ja Kohtla-Järve Tammiku Põhikooli noored.

Kohtumise käigus tutvuti talueluga, õpiti tundma erinevaid taimi ning metsas ellujäämist, käidi matkamas, tervisejooksu tegemas ja õpiti ka vene rahvatantse. Kohtumise jooksul valmisid töölehed ning õppevideod.