Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Vabatahtlik teenistus

Vabatahtlik teenistus annab 18–30-aastastele noortele võimaluse end proovile panna, tegutsedes 2–12 kuud uues riigis, kultuuriruumis või töövaldkonnas.

Vabatahtliku teenistuse jooksul saad:

  • töötada ühes endale huvipakkuvas organisatsioonis
  • õppida uusi oskuseid
  • panustada kogukonda
  • kogemuse, kuidas on elada teises kultuuriruumis
  • vabatahtliku töökogemuse, mis aitab Sul tulevikus tööturul silma paista

Kuidas vabatahtlikuks minna?

See on väga lihtne! Lihtsalt:

1. Pane end kirja Euroopa Solidaarsuskorpuse portaalis, kus on olemas enamik avatud võimalustes. Portaalis saad end kirja panna siin.

2. Leia endale sadade võimaluste seast sobiv huvipakkuv organisatsioon ja teenistus – vali kas teema või riigi järgi.

3. Seejärel kontakteeru võimaluse pakkujaga ja kandideeri kohale. Juhul, kui osutud valituks, siis võtab organisatsioon sinuga ühendust!

4. Leia endale tugiorganisatsioon, kellel on Sinu teenistusele saatmiseks vastav ettevalmistus ja kvaliteedimärgis. Otsi organisatsioon siit või uuri enda kohaliku Eurodeski käest. Lisaks on kõik organisatsioonid olemas alloleval kaardil.

5. Seejärel tuleb teha organisatsioonidega vajalikud kohtumised ja kokkulepped.

6. Kui kokkulepped on saavutatud, toimub teenistuseks ettevalmistav koolitus.

7. Peale koolitust saadki osaleda valitud vabatahtlikus teenistuses!

8. Lisaks saad liituda vinge Euroopa Solidaarsuskorpuse kogukonnaga!

PS! Kui sulle huvipakkuvas valdkonnas hetkel käimasolevaid projekte ei ole, siis on võimalik kirjutada koos tugiorganisatsiooniga uus projekt, mis on täpselt selline, nagu sina soovid.
Alusta oma tuleviku kujundamist siit:
Registreeri end Euroopa Solidaarsuskorpuse portaalis

 

Vaata kaardilt, millised on Eesti organisatsioonid, kes nii saadavad, võtavad vastu kui ka koordineerivad vabatahtlike projekte.

Mida meeles pidada, kui lähed vabatahtlikuks?

ESK vabatahtliku teenistuse eest töötasu ei arvestata, kuid Sulle on kaetud kõik reisi, majutus- ja elamiskulud. Samuti tagatakse kindlustuskaitse kogu tegevuse ajal. Kõik vabatahtlikud saavad ka koolitusi nii enne tegevuse algust kui ka tegevuspaika kohale jõudes, seega on Sulle ka tugi tagatud!

  • Ole oma organisatsiooniga enne teenistusele minemist ühenduses. Mitmed organisatsioonid teevad vabatahtlikuga, kes projekti kandideerib, eelnevalt intervjuu. See on ka Sulle hea võimalus organisatsiooniga tutvumiseks.
  • Küsi eelnevalt kõik küsimused ära – kus sa elama hakkad, millised saavad olema Sinu tööülesanded, kes hakkab Sind juhendama, kes ostab lennupiletid ja nii edasi.
  • Kohtu ka enda saatva organisatsiooniga, kas veebis või päriselus. Uuri ka, mida teevad nemad teenistuse ajal ja kuidas nad on Sulle toeks.
  • Osale võimaluse korral pre-departure koolitusel. Koolituse korraldab Noorteagentuur ja sealt saad kõik vajaliku info. Koolitus toimub kaks korda aastas. Kui soovid teada, millal toimub järgmine koolitus, siis kirjuta anett.manniste@archimedes.ee.
  • Sõlmi enne teenistusele minemist vastuvõtva organisatsiooniga volunteering agreement, mis sätestab kõik olulise info, alates taskuraha maksmisest ja lõpetades töökorraldusega.

Taotlustähtajad

Vabatahtlikuks saad minna aastaringselt. Organisatsioon saab aga rahastust taotleda vabatahtliku vastuvõtmiseks on aastas kolmel taotlustähtajal.

Küsi lisainfot!

Kui sul on küsimusi Euroopa Solidaarsuskorpusega liitumise kohta, siis võta meiega ühendust: noored@noored.ee või telefonil 697 9236.