Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Uuringud

Siin saate tutvuda rahvusvaheliste uuringutega, mis on seotud Euroopa Solidaarsuskorpuse programmi tegevuste ja sellele eelnenud Euroopa vabatahtliku teenistuse programmi mõjuga programmis osalenud noortele.

2017. aastal käivitunud Euroopa Solidaarsuskorpuse programm jätkab senist Euroopa vabatahtliku teenistuse suunda ja selle programmi raames on hetkel teostamisel esimene rahvusvaheline uuring, mille tulemused avaldatakse 2020. aasta esimeses pooles.

Programmi Euroopa Solidaarsuskorpus taotlusvoorude ülevaade

Study on the Impact of Transnational Volunteering through the European Voluntary Service

Euroopa vabatahtliku teenistuse mõju uuring käsitleb vabatahtliku teenistuse mõju programmis osalenud noortele, organisatsioonidele ja kohalikele kogukondadele. Uuring kirjeldab viite tüüpi vabatahtlikke, kes on saanud kasu vabatahtlikus teenistuses osalemisest. Uuringu tulemused näitavad, et vabatahtlikul teenistusel on arvestatav mõju õppimisele ja oskuste arendamisele, mis seonduvad keelte, karjääri ja tööga seotud aspektidega. Uuring toob esile vabatahtliku teenistuse arenguvõimalused teenistujatele ja organisatsioonidele, keskendudes eelkõige vähemate võimalustega noortele.