Vabatahtlik teenistus

Vabatahtlik teenistus annab 18-30-aastastele noortele võimaluse end proovile panna, tegutsedes 2-12 kuud uues riigis, kultuuriruumis või töövaldkonnas.

ESK vabatahtlik teenistuse eest töötasu ei arvestata. Vabatahtlikele on kaetud kõik reisi-, majutus- ja elamiskulud, samuti tagatakse kindlustuskate kogu tegevuse kestuse ajal. Kõik vabatahtlikud saavad asjakohased koolitused enne tegevuse algust ning ka tegevuspaika kohale jõudes.

Eesti noori saadavad välismaale tugiorganisatsioonid, kellel on selleks vastav ettevalmistus ja kvaliteedimärgis. Hetkel käimasolevate projektide kohta saab kõige täpsemat infot just nende organisatsioonide käest, kes on ühtlasi mugavalt ka kaardistatud. Kui soovid vabatahtlikuks minna, siis võta ühendust organisatsiooniga, mis asub sulle kõige lähemal või kelle kodulehelt leiad just sinu jaoks kõige huvitavama projekti. Kui sulle huvipakkuvas valdkonnas hetkel käimasolevaid projekte ei ole, siis on võimalik koos tugiorganisatsiooniga uus projekt kirjutada, mis on täpselt selline, nagu sina soovid.

Organisatsioonide kontaktid

2019. aastal on kolm taotlustähtaega: 13. veebruar, 30. aprill ja 01. oktoober.
Kõik taotlustähtajad on kellaajalised – Eesti aja järgi kl 13.00

Järgmine võimalus oma projekt esitada on 1. oktoobril 2019 kell 13.00.

Vaata kaardilt, millised on Eesti organisatsioonid, kes nii saadavad, võtavad vastu kui ka koordineerivad vabatahtlike projekte:

Lisaks sellele leiad kõik Euroopas toimuvad projektid ja vabad teenistuskohad Euroopa Solidaarsuskorpuse andmebaasist. Projektid on nähtavad kõigile registreerunud noortele.

Pane ennast kirja vabatahtlike andmebaasi!

Kui sul on küsimusi Euroopa Solidaarsuskorpusega liitumise kohta, siis võta meiega ühendust noored@noored.ee või telefonil 697 9236.