Taotlemine

Märkasid probleemi oma kodukohas ja Sul on idee selle lahendamiseks?
Pane oma idee kirja ja taotle projekti elluviimiseks rahastust kuni 6500 €
Rahastustaotluste tähtajad on veebruaris, aprillis ja oktoobris. Ideid esitada ja tagasidet küsida saad aga aastaringselt. Nõustame Sind ka projekti kirjutamisel ja rahastuse taotlemisel.

Järgmine solidaarsusprojektide rahastustaotluste esitamise tähtaeg on 1. oktoobril 2019 kell 13.
Kokku on aastas kolm taotlustähtaega: 13. veebruaril, 30. aprillil ja 01.oktoobril.

TAOTLEMISE PROTSESS

Projekti esitamiseks peab iga organisatsioon ja noortegrupp olema Euroopa Komisjoni andmebaasis registreeritud. Tee järgmised sammud:

 1. Kui olete mitteametlik noortegrupp, siis mõelge oma grupile nimi, mida hakkate edaspidi avalikus kommunikatsioonis kasutama.
 2. Grupijuht või vastutav liige peab looma kasutaja Euroopa Komisjoni lehel „EU Login“. Seda kasutajanime ja parooli kasutades saate taotlusvorme näha ja täitma hakata.
 3. Registreeri oma organisatsioon/noortegrupp osalejate portaalis ja saa vastav PIC-kood. Igal Euroopa Liidu programmis osaleval organisatsioonil ja noortegrupil on oma individuaalne PIC-kood, mis tuleb sisestada taotlusvormi.
 4. Iga tuumikgrupi liige (minimaalselt 5 noort vanuses 18-30) peab endale looma profiili Euroopa Solidaarsuskorpuse portaalis ja saama 16-kohalise PRN numbri. Taotlusvormis küsitakse iga noore nime ja PRN numbrit.

TAOTLUSVORMID

Euroopa Solidaarsuskorpuse programmist toetuse saamiseks tuleb esitada taotlus online keskkonnas ettenähtud tähtajaks (isegi 1 minut hilinemist tähendab, et taotlust vastu ei võeta). Tee järgmised sammud:

 1. Ava link, kus asuvad kõik taotlusvormid.
 2. Logi sisse oma EU kasutajanimega
 3. Lehe üleval paremas servas saad muuta lehe eesti keelseks
 4. Vali vorm “ESC31 Solidaarsusprojektid”
 5. Hakka täitma! Vorm salvestab vastused automaatselt
 6. Lisa taotleja kinnitus (Declaration of honour) ja projekti tegevuskava
 7. Kui kõik väljad on täidetud, vajuta viimasel lehel nuppu „Esita“ (Submit)
 8. Vorm jõuab elektroonselt SA Archimedese noorteagentuuri, kes hakkab taotlusi hindama. Pärast vormi esitamist võtame teiega paari nädala jooksul ühendust.

NB! Kui sul tekib tehnilisi tõrkeid taotlusvormi esitamisel, siis võta kindlasti ühendust Taaviga taavi.tihanov@archimedes.ee.