Jäta navigatsioon vahele

Teksti suurus

Kontrastsus

×

Kogukonnapraktika

Kogukonnapraktika on üldhariduskoolide ja vabaühenduste koostööprgramm, mis aitab koolinoortel käia praktikal, kus nad õpivad tundma kohalikke algatusi ja kogukonna inimesi. Läbi praktiliste tegevuste ühenduses ja teooriatundide koolis saavad noored paremini mõista kodanikuühiskonna olemust ja vabatahtliku tegevuse mõju ning miks mitte leida ka endale sobiv roll. Kogukonnapraktikat algatas ja koordineerib vabaühenduste liit EMSL heas usus, et meie noored saavad, oskavad ja tahavad olla head kodanikud, tuleb ainult anda mitmekesiseid võimalusi.

2015/2016 a. hooajal toimub kogukonnapraktika juba 10 maakonnas: Harjumaal, Ida-Virumaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Läänemaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal, Raplamaal, Tartumaal ja Võrumaal. Kolme eelmise aasta jooksul osales programmis üle 900 noore 13 koolist ja 104 vabaühendust üle Eesti.

„Praktikantide tegevus andis tohutult motivatsiooni oma programmiga edasi minna, sain palju uut ja positiivset kogemust noorte vabatahtlikega toimetamisel.“

Leini Vahtras, Sära Silma, Hoovõtukeskus MTÜ

Kogukonnapraktika idee on lihtne: õpilased löövad mõne nädala jooksul ligi 15 tunni jagu kaasa enda valitud organisatsiooni tegevustes, täites mõnd endale jõukohast ja huvipakkuvat ning vabaühendusele vajalikku ülesannet, kusjuures tegevus peab olema suunatud kogukonnale. Vabaühenduses on juhendaja, kes muuhulgas aitab mõista, miks konkreetse vabaühenduse töö kogukonna jaoks oluline on. Samal ajal aitab ühiskonnaõpetuse õpetaja koolitunnis õpilastel kogetut analüüsida, sidudes selle teoreetiliste teadmistega. Tulemuseks on see, et koolinoored mõistavad ja teadvustavad aktiivse kodaniku rolli ühiskonnas.

Soovid programmist rohkem teada? Vaata kodulehte: ngo.ee/kogukonnapraktika.

 

kogukonnapraktikandid-1-of-1Ajakirja HEA KODANIK artikkelEMSLi võõrustatud kogukonnapraktikandid nakatusid hea kodaniku pisikuga – 25.jaanuar 2016